fbpx

שעות סיפור הפעלתיות

שעות סיפור

תיאטרון סיפור – שעת סיפור הפעלתית המשלבת תנועה ובובות יד.  הילדים משתתפים, מתחפשים, נהנים והופכים להיות חלק מסיפור האגדה.

הסיפורים שלנו

שעת סיפור סינדרלה הצגת יחיד

סינדרלה

הנערה המקסימה וטובת הלב שהפכה להיות משרתת בביתה שלה, שחבריה הם העכברים הקטנים והחמודים. עד שיום הנשף הגדול מגיע וסינדרלה פוגשת בפיה קסומה, המעניקה לה שמלת נשף ונעלי זכוכית.
אולם, עליה לחזור בחצות בדיוק. הנסיך מתאהב בסינדרלה  וההמשך הטוב כבר ידוע.

היפיפייה הנרדמת שעת סיפור הצגת יחיד

היפיפייה הנרדמת

האגדה על נסיכה יפיפייה שכושפה כשהייתה תינוקת על ידי קוסמת רעה משום שלא הוזמנה לחגיגת יום הולדתה. הפיה שהייתה שם לא יכלה לבטל את הקללה אך יכלה לעשות לה הקלה ולאחר שתידקר אצבעה. תתעורר לאחר מאה שנה על ידי נסיך אמיץ לב. כך הוסר הכישוף מעל הארמון. והנסיך והנסיכה התחתנו והמשיכו את המסיבה שהופסקה באמצעה.

שלגיה שעת סיפור הצגת יחיד

שלגיה ושבעת הגמדים

הסיפור האהוב על שלגיה היפהפייה שערה צח כשלג. המלכה, אמה החורגת מקנאה בה כי היא רוצה להיות היפה ביותר בממלכה. היא שולחת את הצייד ליער עם שלגיה, אלא שהוא חס עליה והיא מגיעה לביתם של הגמדים. הם מאמצים אותה בחום ואהבה. המלכה אינה מתייאשת, מוצאת אותה ביער, מפתה אותה לנגוס בתפוח מורעל ושלגיה מתעלפת. רק נשיקה מהנסיך מעירה אותה לחיים. 

הקוף והפרפר

הקוף והפרפר

קוף קטן וחמוד הולך לאיבוד. פרפר נחמד פוגש בו ומנסה לעזור… "נמצא לך אימא תיכף ומיד". הקופיף הקטן נותן לפרפר סימנים כדי שיעזור לו למצוא את אמו, אבל הפרפר מתבלבל ומתבלבל.

האם הם יפגשו בין כל החיות את אמו האמתית של הקופיף?

ולמה הפרפר היה כ"כ מבולבל?

פיטר פן

פיטר פן

פיטר פן, הילד שלא רוצה להתבגר וחי בארץ 'לעולם לא'. יחד עם הפיה טינקרבל והילדים האבודים,  הם נלחמים בפיראטים ובאינדיאנים. פיטר פן אוהב להקשיב לסיפוריה של וונדי ויום אחד הוא מזמין אותה לבוא ולהיות "אמא" של חבורת הילדים האבודים. וונדי מסכימה בתנאי שאחיה, ג'ון ומייקל, יצטרפו למסע. פיטר פן מלמד אותם לעוף בעזרת אבקת פיות מטינקרבל ומחשבות חיוביות, וכך הם עפים לארץ 'לעולם לא' – הארץ שבה לעולם לא גדלים כאשר הם מגיעים, הם עוברים הרפתקאות רבות וקסומות.

מוכר הכובעים

מוכר הכובעים והקופים

מעשה ברוכל, בקופים ובתעלוליהם. מוכר הכובעים מגיע ליער, מציג את כובעיו לראווה ונרדם… קבוצת קופים שובבים במיוחד מגיעה למקום, חוטפת את כל הכובעים ומסרבת להחזירם.

הסיפור הקלאסי והאהוב, עם קסם, חינניות, והומור, הסוחף את הילדים לעולם של דמיון.

הצגת יחיד

מנגינת הפלאים

בבית קטן שביער גרה משפחה אבא, אימא וצליל הקטנה. אבא  של צליל הוא שומר היער הפיה הטובה ביחד עם צליל וחבריה נרתמים   להפרחת היער ושמירה על ניקיונו לאחר שלכלוכון היער השובבון ביקר בו זיהם והצית אותו. הצגת יחיד מקסימה ומרגשת.

*בהצגה מסרים חינוכיים: שמירה על איכות הסביבה, מחזור, הפרדת פסולת, דאגה לחיות היער, אהבה, לא לשפוט אדם עפ"י מראהו החיצוני ודבקות במטרה.

בת הים הקטנה

בת הים הקטנה

הסיפור האהוב על הילדה שחלמה לעלות מעל פני המיים

 ולהיות בת אדם.

היא הולכת למכשפה הנותנת לה רגליים בתמורה לקולה הקסום

פוגשת את הנסיך ומנסה לכבוש את ליבו

האם יתגברו על כל המכשולים? האם תישאר בת אדם לתמיד?

המשאלה של צבי

המשאלה של צבי

הצגת יחיד על צבי הצב, חלום חייו שיהיו לו זוג אוזניים כמו לחבריו. חברתו הארנבת מציעה לו ללכת למלך החיות החכם ששולח את צבי אל הקוסמת הגדולה של היער, וכך מתחילה לה הרפתקה… בדרכים צבי פוגש דמויות שונות. אבל מה הסוד הגדול המחכה לו בסוף המסע?..

*המסר החינוכי :"איזהו העשיר השמח בחלקו"

"כל אדם וכל חיה קיבלה את הגוף המתאים לצרכיה ".

ספרית אילת המלצה על שעת סיפור ״שלום לאפרת ולצוות תיאטרון אגדה לפני כשעה קלה חזרנו משעת סיפור "שלגיה ושבעת הגמדים" בספריה העירונית באילת. התנאים היו קשים מאוד – חדר צפוף, קהל עמוס, גילאים שונים, הורים, רעש בלתי פוסק ומזגן לא מורגש. למרות זאת אפרת המשיכה בחיוך רגוע , בסבלנות אין קץ ובמקצועיות רבה את ההצגה/סיפור. היא העניקה לילדים חוויה מקסימה. כל הכבוד על ההתמדה והמקצועיות והרוגע. נשמח לראות אותך שוב בהצגות בעיר בתנאים אופטמליים יותר.״
אמא
בספרית אילת

דברו איתנו

גלילה למעלה